לחשוב על רעיון לעמודה זאת, להחליף את התפריט במשהו אחר

תפריט ראשי

הכי פופולרי

עמדת מכירה מושלמת שכוללת את כל הציוד הנלווה הנדרש ...

כמעט כל אחד שפותח עסק חדש מכיר או עתיד להכיר את ההתלבטות לגבי קופות ממוחשבות. כולם מציעים את הקופות שלהם, סביר להניח גם כי הקופות מצוינות ומספקות את הסחורה שהן מבטיחות אולם השאלה הנשאלת האם ה"סחורה" שמספקות קופות ממוחשבות זה באמת מה שאנחנו צריכים?

לפעמים ההתלבטות תגיע גם אם רק רציתם לשדרג את הקופות בעסק. איך באמת תוכלו לבחור נכון את הקופות שמתאימות לכם, מי ידע אם אותה קופה שמנהלת מועדון לקוחות או מוציאה על פי חתכים את המוצר הנכון היא זו שמתאימה?, אם זו ההתלבטות שלכם אז המאמר הזה יעזור לכם.

החשיבות של קופות ממוחשבות והתרומה שלהן לעסק

כידוע קופות ממוחשבות הן לב העסק שלכם, סביב אותה קופה אתם מנהלים את המכירות, את המלאים, את המבצעים ועוד דברים רבים שחלקם הוכנו במיוחד ובהתאמה אישית לאותו עסק. ככל שאותן קופות ממוחשבות יתאימו יותר לעסק שלכם כך ההתנהלות תהיה טובה ואיכותית יותר. על כן צריך תחילה להבין ממה מורכבות אותן קופות ממוחשבות. המילה ממוחשבות מצביעה על העובדה שהקופה מבוססת מחשב, וככזו למעשה אנו מבינים כי יש את החלק בקופה 2 מרכיבים, חומרה ותוכנה. את הקופה ניתן לרכוש ללא קשר לתוכנה למרות שברוב המקרים חברות התוכנה מציעות גם חומרה. את התכנות לקופה ניתן לחלק ל2 קבוצות, הראשונה היא תוכנת הבסיס זו למעשה תוכנת מדף שמתאימה כמעט לכל קופה שנבחר, השנייה היא תוכנה שמותאמת כלומר לקחו את תוכנת הבסיס ופיתחו בה תוספים על פי צורך ודרישה אישית של העסק, לדוגמה ניהול מלאי ותוספת של ניהול הזמנות מספקים. ככל שנבדוק את ההתאמה של תוכנת המדף לצרכים שלנו נחסוך בעלויות מכיוון שתוכנת קופות ממוחשבות סטנדרטיות הן עולות פחות ואילו פיתוח בהתאמה דורש תוספת עלויות. אולם כפי שציינו ככל שההתאמה תהיה מדויקת יותר כך העסק יעבוד טוב יותר.

בחירת קופות ממוחשבות הלכה למעשה

את בחירת הקופות מומלץ לבצע יחד עם יועץ, אותו יועץ מטעם חברת התוכנה יכול לאפיין יחד איתכם את ההתנהלות בעסק בין אם זה עסק קיים או עסק חדש, תהליך האפיון יאפשר לכם לבחור קופות ממוחשבות מתאימות יותר, כך למשל תגלו כי לא בכל עמדת קופה צריך משקל אלקטרוני או סורק ברקוד וכדומה. ככל שהאפיון יהיה טובה יותר ההתאמה תהיה נכונה יותר. לאחר ביצוע האפיון מומלץ לבקש מאותה חברת תוכנה לעשות הדגמה בפועל של הקופות ממוחשבות להעמיד עבורכם עמדה ולהפעיל אותה, מה שיהיה עליכם לבדוק בנוסף הוא עד כמה קל להפעיל את התוכנה, כמה קל לנווט בממשקים השונים וכדומה. הסוד הטמון מאחורי קופות ממוחשבות הוא שככל שיהיה להם קל להפעיל כך השירות מול הלקוח יהיה יעיל והנוסחה היא: " קל להפעיל = שירות יעיל".