לחשוב על רעיון לעמודה זאת, להחליף את התפריט במשהו אחר

תפריט ראשי

הכי פופולרי

עמדת מכירה מושלמת שכוללת את כל הציוד הנלווה הנדרש ...

לא משנה איזה עסק אתם מקימים, קופה ממוחשבת חייבת להיות חלק ממנו, בין אם זה עסק קטן או גדול, בין אם אתם עומדים לשרת קהל יעד קטן או המונים, אתם צריכים קופה ממוחשבת, הסיבות לכך רבות מאוד, היתרונות ייעלו לכם את העבודה בעשרות מונים, אז קדימה והמשיכו לקרוא.

למה צריך קופה ממוחשבת?

כאשר אנו עודים להקים עסק לרוב אנו מנסים לשער מה יהיה עתידו, נכון שמצפים לטוב ביותר ובשל כך גם לגבי קופה ממוחשבת יש צורך לתכנן את ההתקדמות וההתפתחות יחד איתה. אחד היתרונות הוא שהבסיס הוא מחשב לכל דבר, המחשב משמש לצורך התקנת תוכנת הקופה שבעזרתה אנו מנהלים את העסק כולו החל מפעולות החישוב הרגילות שכוללות את קבלת התקבולים ומתן עודף ובנוסף ניהול מלאי החנות, ניהול פריטים, הקמת מבצעים ומועדוני לקוחות. אך הסיבה הבולטת ביותר שבגינה יש צורך בקופה ממוחשבת היא הייעול והחיסכון בזמן, כל כך הרבה פעולות חשבונאיות הכוללות דוחות, מאזנים ובקרה בזמן אמת והכול בלחיצת כפתור אחת. מעבר לניהול החשבונות קופה ממוחשבת כאמור מבוססת מחשב ולכן ניתן לדגום בעזרתה את תנועת הלקוחות ופעילותם בחנות, החל מקבלת נתוני רכישה על פריטים ועד לחתך אוכלוסיה שמעדיף דבר כזה או אחר. כאשר יש בידינו נתונים כאלו הרי שמאוד קל יהיה לנו לכוון מבצעים עבור הלקוחות שלנו. דבר נוסף שניתן לעשות עם קופה ממוחשבת הוא להקים מועדון לקוחות, בעזרת מועדון לקוחות ניתן לשווק מוצרים לפי קבוצות, ניתן לנהל קמפיינים שלמים שמיועדים ללקוחות המועדון, פעילות זו מושכת יותר לקוחות מכיוון שכולם רוצים להיות חלק מהמועדון הלקוחות. מבצעי קופה הם גם פעילות שמתאפשרת בזכות קופה ממוחשבת, לקוחות חברי מועדון לצורך העניין בעת ביצוע רכישה מקבלים הטבות בזמן אמת שמתבססות על תרבות הקנייה של אותו לקוח. קופה ממוחשבת מאפשרת גם לנהל את מלאי החנות, ניהול המלאי עוזר לנו לשמור על אספקה רציפה של סחורה ובד בבד להימנע מעודפים מיותרים.

איזו קופה ממוחשבת לבחור

ישנם לא מעט סוגים של קופות ממוחשבות רובן מבוססות על אותו עיקרון, קשים לחיצים או מסך מגע, גם מגירת הכספים לא שונה בהרבה אחת מהשנייה אולם ההבדל העיקרי והחשוב ביותר בין קופה ממוחשבת אחת לקופה ממוחשבת אחרת בא לידי ביטוי בתוכנה, התוכנה יכולה להיות כזו שנכתבה ונסגרה סופית כלומר יש לה יכולות ביצוע מוגדרים מראש, לרוב אלו יהיו עבור עסקים קטנים מאוד שטווח הפעילות שלהם לא מתרחב, אולם עסקים מתפתחים חייבים תוכנה לקופה ממוחשבת שיכולה לגדול איתם, אין הכוונה שמייד עם פתיחת העסק אתם צריכים מועדון לקוחות או מערכת ליצור שיווק מחדש ללקוחות שלכם אבל כן אתם צריכים את היכולת והאפשרות להתקין בקופה ממוחשבת את התוספים האלו אם תצטרכו בעתיד. היתרון הינו ברור, עלות תוכנה בסיסית יהיה זול יותר וכן גם תקטן ההוצאה שלכם בהתחלה.