לחשוב על רעיון לעמודה זאת, להחליף את התפריט במשהו אחר

תפריט ראשי

הכי פופולרי

עמדת מכירה מושלמת שכוללת את כל הציוד הנלווה הנדרש ...

הקמת עסק הינו תהליך מורכב כמעט כמו לבנות בית ולעיתים אף יותר. קופה רושמת הפכה להיות היסוד הקריטי שסביבו סובב הכול. על כן קיימת התלבטות לגבי הציוד שיירכש כגון מחשבים, ציוד משרדי וקופה רושמת. חשוב להבין כי קופה רושמת ממוחשבת מותאמת בדיוק לצרכים של העסק, הבחירה מתבצעת לאחר בחינה של קריטריונים לא מעטים ולרוב ישנה התלבטות קשה שרובה מתמקדת בקופה רושמת. על מנת לקבל החלטה נכונה ננסה למקד את ההתלבטויות במאמר זה.

הבנת הצרכים שווה חצי רכישה

על מנת להשקיע בצורה נכונה כספים על ציוד לעסק חשוב להגדיר נכונה את הצרכים. ההגדרה מתבצעת על ידי אבחון ואפיון אופי העסק. הדבר הראשון הוא כמובן קופה רושמת, לרוב אף אחד לא חשב מה יקרה כאשר יסגור את העסק חלילה אך אם תרכשו קופה רושמת מיד שנייה סביר להניח כי תחסכו בעלויות, ככל שיעבור הזמן ותבינו שהעסק שלכם הולך להחזיק אז תחליפו לקופה רושמת חדשה ומעודכנת טכנולוגית, כניראה גם תשלבו תוספות כגון ניהול מלאי ומועדון לקוחות. מומלץ כבר מההתחלה לתכנן את ייעוד הקופה שלכם ולבחור בקופה רושמת שכוללת את כל המרכיבים הנדרשים לדוגמה שפתיים לסליקת אשראי, קורא ברקוד ואפילו משקל במידת הצורך. מומלץ לבחור קופה רושמת שמשלבת מסך יחסית גדול וברור ואפילו עדיף מסך מגע כך תבטיחו לעצמכם מינימום נזקים.

תוכנת קופה רושמת לשימוש ייעודי

אין כמו ללבוש חולצה או מכנס שמותאמים למידות, כך גם לגבי תוכנת קופה רושמת, ככל שתאפיינו בצורה מדויקת יותר את העסק שלכם כך תוכלו להשתמש בקופה בצורה איכותית ומלאה יותר. ישנה חשיבות לפשטות וקלות שימוש בקופה רושמת, ככל שישי פשוט יותר כך ימנעו תקלות חישוב או פעילויות מול הלקוחות. אם אתם עסק מתפתח מומלץ בנוסף לשקול אפשרות של שילוב מערכת לניהול לקוחות, כך תגדילו ותשמרו את חוג הלקוחות שלכם. בתוכנות מסוימות ניתן להגדיר מועדון לקוחות שבעזרתו תוכלו לבנות מערכי שיווק מדוייקים לפי ניתוח אופי הלקוחות והרכישה שלהם. פרט נוסף שיש לתת עליו דגש הוא עניין המלאים, חשוב לציין כי כל ניהול המלאי יכול להתנהל בקלות רבה על ידי  בקרה של קופה רושמת.