לחשוב על רעיון לעמודה זאת, להחליף את התפריט במשהו אחר

תפריט ראשי

הכי פופולרי

עמדת מכירה מושלמת שכוללת את כל הציוד הנלווה הנדרש ...

קופה רושמת, קופה ממוחשבת - מורה נבוכים לקופות העסק

כל עסק חייב לנהל את כספיו, בין אם הם מתבצעים על ידי רישום ידני או ממוחשב. קל וחומר אם העסק פועל מול לקוחות. רוב העסקים כיום שנותנים מענה ללקוחות או מנהלים את העסק שלהם בצורה לא פרונטלית משתמשים בקופה.

ישנם 2 סוגי קופות עיקריות לעסק, הראשונה היא קופה רושמת והשנייה היא קופה ממוחשבת, לרוב ההבדל ביניהם הוא ביכולות ובאופן השימוש. ההתאמה מתבצעת על פי צרכים.

 להלן ההבדלים בין סוגי הקופות העיקריות:

 קופה רושמת לעסק

קופה רושמת לעסק היא למעשה כלי עבודה מאוד שימושי, הקופה מבצעת חישוב של קבלת כספים, וחיסור עלויות המוצר. בסופו של התהליך מונפקת חשבונית מידית שמפרטת את פרטי העסקה, תאריך וכדומה.בקופות הרושמות החדישות ניתן להטביע את לוגו החברה שכולל פרטי בעל העסק, כתובתו ודרכי ההתקשות איתו. לא אחת מוצאים שפרטים אלו יעילים ושימושיים, בעזרתם ניתן לקבל שירותים מבית העסק בצורה עקיפה ללא הגעה ישירה אליו.

 קופה ממוחשבת לעסק

להבדיל מקופה רושמת קופה ממוחשבת נותנת מענה מושלם ומקיף לכל עסק. היתרון הבולט של קופה ממוחשבת היא שהיא מבוססת מחשב, בזכות העובדה הזו ניתן לתכנת או להתאים את תוכנת הקופה בהתאם לייעוד שלה ולאופי העסק בה היא מוצבת. חלק מהתכונות של קופה ממוחשבת כוללות ניהול מלאים, ניהול עובדים, ניהול לקוחות, מועדוני לקוחות, הנפקת דוחות בזמן אמת, ניהול חשבונות. כאר החלו בשימוש של קופות ממוחשבות לעסק ירדו כמויות התקלות מול הלקוחות, תקלות נפוצות כגון שגיאות במתן עודף, מכירת מלאים בחסר וכדומה. גם השירות שניתן ללקוח הפך להיות יעיל וטוב יותר. אל הקופה הממוחשבת להבדיל מקופה רושמת ניתן לחבר מתקני עזר שונים כגון סורק ברקודים, משקל אלקטרוני ועוד. ממשק ההפעלה הפך להיות קל ויעיל יותר גם הוא בזכות העובדה שהמסכים הם מסכי מגע עם לחצני פעילות שמאוד קשה לטעות בהם לדוגמה ציור של עגבניות שמתאר מן הסתם "עגבניות".