לחשוב על רעיון לעמודה זאת, להחליף את התפריט במשהו אחר

תפריט ראשי

הכי פופולרי

עמדת מכירה מושלמת שכוללת את כל הציוד הנלווה הנדרש ...

סיפור המעשה החל באותו יום סגריר בו יצאנו למעדנייה על מנת לקנות גבינות ולחמים עבור חגיגת השבועות המסורתית שלנו. אנחנו כמידי שנה מארחים את בני המשפחה בחג השבועות, ככה זה אצלנו בכל חג תורו של מישהו אחר מן המשפחה לארח, וכעת בשבועות כדרך קבע זה תורינו.

כמנהגינו הכנו רשימה מפורטת של כל המצרכים הדרושים, סוגי הגבינות, סוגי הלחמים וכמובן כל שאר התוספות שביניהם נכללים הזיתים, החמוצים והירקות. גם כל מה שקשור למוצרי "חד פעמי נרשם בפתק שלנו, ויצאנו למעדנייה. לצערנו הרב כשהגענו המעדנייה המוכרת שלנו הייתה סגורה ועל הדלת נרשם " עקב סיבות אישיות..." נאלצנו לתור אחר מעדנייה אחרת. כאשר מצאנו אחת במרכז העיר נכנסנו והחלנו בבחירת המצרכים כמובן שכל מה שהיה קשור למוצרי חלב כמו גבינות אלו היו רלוונטיים למקום. לאחר סיום הבחירה קיבלנו את הסיכום של החשבון לתשלום ואכן שילמנו ללא בעיה ויצאנו לדרכינו לרכישת הירקות ומוצרי ה " חד פעמי " מפאת קוצר הזמן סיימנו די מהר בלי להתברבר וחזרנו הביתה על מנת שנתחיל בהכנות. תוך כדי הכנות רצינו לברר מה היו העלויות של המוצרים שלנו וכאשר בחנו את החשבון הוא נראה לנו יקר מן הרגיל, אך לא היה פירוט!, הקופה של המעדנייה מוציאה פתק מסכם ללא פירוט, דבר שהוא בעייתי משל עצמו. איך אני יכול לבדוק או להשוות את המחירים אם אני מקבל שורת "טוטל" אחת בלבד? המחשבה הראשונה שעלתה במוחי הייתה שאותה מעדנייה "עובדת עלי", היא חייבה אותי ביותר ממה שצריך ועל כן ההסוואה של התרמית היא בהנפקת חשבון מסכם בלבד ללא פירוט.

לא רק אני נפגעתי, המעדנייה נפגעה לא פחות!

ובכן את מה שאני הרגשתי די קשה לתאר, מרומה, גנבו לי ושתו ל י כאחד, הדבר הראשון שעשיתי היה כמובן לגשת לאותה מעדנייה על מנת לקבל פירוט מדויק לגבי המחירים השונים של כל מוצר ומוצר, לרוע המזל היו לא מעט לקוחות בחנות, כך שלמרות שניסיתי להמתין קצרה רוחי ופניתי לבעל המקום בטענה שעליו לפרט את המוצרים שנרכשו ולציין את המחיר עבור כל פריט, אולי זה לא היה המהלך החכם ביותר שלי אך בהחלט הוא עורר מחשבה גם אצלי וגם אצל הלקוחות הנוספים שהיו במעדנייה.

מה היה אם?

נשאלת השאלה מה היה אם כן היה פירוט בקבלה אותה קיבלתי, האם זה היה משפר את הרגשתי, סביר להניח שכן, עצם העובדה שהקופה מוציאה פלט עם פירוט הפריטים שנרכשו כולל המחירים עליהם יוצר מצב של אמון, הכל גלוי ולא מוסתר, אולי מחיר ה"לבנה" היה גבוה אך בהחלט היא הייתה טעימה. זאת אומרת שקופה רושמת את המחיר לפי פריט למעשה מייעלת את העבודה וחוסכת לא מעט זמן, קופה פשוטה לא רק שמאריכה את התהליך בכך שהלקוח יכול לשאול שאלות ולעקב את התור אלא יכולות להתעורר מחשבות שגויות כאילו ועובדים עלינו או מנסים לגנוב מאיתנו.