לחשוב על רעיון לעמודה זאת, להחליף את התפריט במשהו אחר

תפריט ראשי

הכי פופולרי

עמדת מכירה מושלמת שכוללת את כל הציוד הנלווה הנדרש ...

להקים עסק אינו דבר שיש להקל בו ראש, יש הרבה אלמנטים שיש לתת עליהם את הדעת וקופה רושמת היא העיקרית שבהם. על מנת שנוכל להתנהל ביעילות יש לדאוג כי תכונות בסיסיות ואף יותר מכך יהיו כלולות באותה קופה רושמת שאנו עתידים לרכוש. על מנת לבצע בחירה נכונה חשוב מאוד להגדיר את הייעוד והצרכים, תוך התחשבות בעתיד.

נקודות מפתח בבחירת קופה רושמת

כאמור קופה רושמת אמורה לתת לנו מענה מקיף מעבר לחישוב עודף ללקוח ומכיוון שכיום הבסיס לקופה רושמת הוא למעשה מחשב הרי שהתוכנה המותקנת צריכה להיות נוחה וקלה לשימוש, בנוסף לכך צריך לקחת בחשבון את הייעוד של המערכת, במידה והיא מותקנת בחנות מזון או בחנות בגדים יש צורך ביכולת התאמת ציוד קצה נלווה מתאים כלומר במידה ויש קופה רושמת שמותקנת בסופר מרקט מין הטבע שיהי משקל אלקטרוני שמחובר אליה. בנוסף ישנה חשיבות רבה ליכולת ההתפתחות של התוכנה המותקנת על קופה רושמת, הכוונה היא שבעת הרכישה לא תמיד צריך להשקיע בכול היכולות והאפשרויות אך עם הזמן צריך שתהיה יכולת הוספה ושדרוג, לדוגמה קופה רושמת יכולה לנהל מלאים או מועדוני לקוחות אין זה אומר כי יש צורך בכך מהיום הראשון של פתיחת העסק אך יתכן ותצטרכו ניהול מועדון לקוחות בהמשך. לא אחת קורה כי אותו איש מכירות של קופה רושמת יציע מגוון רחב של תוספות למערכת, עליכם לשקול בכובד ראש מה הכרחי ומה סובל דיחוי, הסיבה לכך שלרוב התוספות כרוכות בתוספת תשלום ולא תמיד צריך את כולם מייד בהתחלה.

כל כך הרבה אפשרויות, מה באמת צריך?

אמנם ישנם כמעט אין סוף אפשרויות אך בפועל צריך לבחור בקופה רושמת לפי הצורך, על כן חשוב לדעת ולאבחן את הצרכים שמתאימים בדיוק לעסק ולא לרכוש אלמנטים שלא יהיו בשימוש. חלק מהאפשרויות הן בסיסיות ואין לוותר עליהם, אך בהחלט ישנם אפשרויות שאולי בעתיד תצטרכו אותם, ואולי בכלל לא לדוגמה ניהול מועדון לקוחות עם דיוור ובקרה על מבצעים רלוונטיים שמותאמים לכל פלח וקבוצת לקוחות מועדפת, פיצ'ר זה לא בהכרח נדרש לקיום פעילות תקינה של העסק ולכן ניתן לוותר עליו, בתחילת הדרך בכל אופן.